TakeMyTrip
Jumbo Podróżnicy !


     Jeśli trafiliście na tą stronę, to znaczy, że planujecie wakacje w Tanzanii.  

     I bardzo dobrze, bo to wyjątkowo piękny kraj, mający bardzo wiele do zaoferowania. Od safari w jednych z najpiękniejszych parków narodowych Afryki, poprzez różne opcje trekkingów na najwyższy szczyt tego kontynentu- Kilimandżaro, aż po wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru, gdzie też nie sposób się nudzić… To tylko te najważniejsze powody, dla których warto odwiedzić Tanzanię.     Ja, właściciel strony takemytrip.pl oraz autor znacznej części opisanych tu tripów, byłem w Tanzanii w 2015 roku. Zazwyczaj staram się nie porównywać swoich wyjazdów, bo każdy kraj i każdy trip ma w sobie coś wyjątkowego i coś innego, za co się go docenia. Jednak Tanzania jest z jakiegoś powodu wyjątkowa…

     Z tego też powodu, po powrocie z czarnego kontynentu, postanowiłem nie tracić kontaktu z ludźmi tam poznanymi. Szczególnie z Amanim, w którego guesthousie zatrzymaliśmy się podczas naszego pobytu w Arushy i który zorganizował nam dokładnie takie safari o jakim marzyliśmy.

     Amani to wyjątkowo kulturalny, życzliwy i ciepły facet, którego darzy się sympatią i zaufaniem od pierwszego spotkania. Z naszej znajomości z czasem zrodziła się współpraca. Jak nietrudno się domyślić, polega ona na tym, że pomagam ludziom z Polski zorganizować wyjazd do Tanzanii, gdzie pod czujną opieką Amaniego przeżyją wielką przygodę.

     Chętnie przedstawimy Wam ofertę, która będzie dostosowana do Waszych wymagań oraz możliwości. Jestem przekonany, że bez względu na poziom oczekiwań, wrócicie z wakacji w Tanzanii zachwyceni.

     Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego tutaj. Chętnie przedstawimy niezobowiązującą ofertę.
   
     Poniżej kilka wskazówek, na podstawie których proszę opisać swoje oczekiwania.

     Nasza oferta obejmuje możliwość zorganizowania safari, trekkingu na Kilimandżaro i wypoczynku na Zanzibarze. Możecie wybrać tylko jedną z tych opcji a reszte wyjazdu zorganizować samemu albo je połączyć. Wyjątkiem jest wypoczynek na Zanzibarze, którego nie organizujemy bez połączenia z safari lub trekkingiem. Niestety bardzo trudno jest przedstawić jednoznacznie ofertę na każdą z wyżej wymienionych opcji. Wszystko zależy od budżetu, osobistych wymagań oraz możliwości fizycznych podróżnika. Poniżej przedstawiam ogólnie opcje, z których należy wybierać oraz przybliżone przykładowe ceny konkretnych pakietów.


     SAFARI


     Cena safari zależy od wielu czynników:

 • ilości dni
 • ilości osób- jednak nie jest tak, że im więcej osób tym taniej, bo wszystko zależy od rozmieszczenia tych osób w samochodach
 • samochodów- oba modele- pięcio i siedmioosobowe mają otwierany dach, przez który możemy bezpiecznie podziwiać dziką naturę. Jednak teoretyczna ilość osób nie zawsze pokrywa się z możliwościami. Zazwyczaj sugerujemy aby osób było mniej niż wskazuje na to ilość miejsc w samochodzie. Samochody są przestronne i wygodne ale spędzamy w nich do 10h dziennie przez kilka dni, warto więc mieć trochę więcej przestrzeni, tym bardziej, że jedzie z nami cały sprzęt, większość jedzenia, woda i rzeczy osobiste, a w wypadku nocowania w namiotach, również te namioty oraz śpiwory i materace.
 • zakwaterowania- tu opcji jest wiele, od namiotów, które osobiście polecam, bo śpimy w nich na kempingach pośrodku buszu, dzięki czemu wrażenie prawdziwej przygody jest większe, przez namioty domki letniskowe i pensjonaty, po luksusowe lodge, pod których balkony mogą podchodzić dzikie zwierzęta, a ich standard nie odbiega od luksusowych apartamentów w znanych kurortach.
 • odwiedzonych parków- my rekomendujemy wybór między czterema najpopularniejszymi parkami:
  • Serengeti Park- największy, najpopularniejszy, z największą ilością i różnorodnością zwierząt. Minusem jest odległość od Arushy, w związku z czym, możliwy do odwiedzenia przy minimum 4 dniowym safari
  • Ngorongoro Park- piękny park położony w kraterze dawno wygasłego wulkanu- już samo to robi ogromne wrażenie. Można tu spotkać większość zwierząt, jednak nie doświadczymy spotkania ze słoniami i żyrafami.
  • Tarangire Park- kolejny park, w którym spotkamy większość zwierząt, słynący przede wszystkim z ogromnej populacji słoni.
  • Lake Manyara- park z dużą ilością bujnej roślinności, gdzie poza licznymi gatunkami na pewno spotkamy hipopotamy.

     Podczas 3 dniowego safari nie ma możliwości odwiedzenia wszystkich tych parków. Jednak wybór trzech z nich (wszystkich poza Serengeti) daje nam już wystarczającą satysfakcję. Jeśli bardzo chcemy dojechać do Serengeti, to potrzebujemy co najmniej 4 dni i wtedy po drodze możemy zobaczyć inne parki.

     Przy 3 dniowym Safari po trzech parkach (bez Serengeti) dla 4 osób, ceny w zależności od rodzaju zakwaterowania zaczynają się od 750$ za osobę przy noclegach w namiotach.


     Nocowanie w pensjonacie, to koszt minimum 1150$ za osobę.


     Noclegi w luksusowych lodge’ach to 2100$ za osobę lub więcej. 


     (ceny na 2019r.)

     W tych kwotach zawarte są wszystkie opłaty za wstępy do parków, wynajem samochodu, opłaty dla przewodników i kucharzy, całkowite wyżywienie i woda na cały czas podróży. Poza tym w tej cenie zwierają się również dwa noclegi w pensjonacie przed i po safari wraz ze śniadaniem (standard w zależności od wybranej opcji) oraz transfer lotniskowy. Podana kwota nie zawiera biletów lotniczych, ubezpieczenia, pozostałych posiłków w pensjonacie oraz napiwków dla załogi, które co prawda nie są obowiązkowe, ale zwyczajowo oczekiwane. Proszę pamiętać, że kwoty te są podane jako orientacyjne i są uzależnione od wielu czynników. Zatem dopiero wycena dokonana na podstawie Waszych wytycznych będzie miarodajna.


     TREKKING NA KILIMANDŻARO


     Zdobycie najwyższego szczytu Afryki, to wielka, niezapomniana przygoda i mimo tego że wspinamy się na wysokość prawie 6000 m.n.p.m. nie tak bardzo nieosiągalna jakby mogło się wydawać. Oczywiście nie jest to spacer po Bieszczadach, chociaż są tacy, którzy tak to porównują. Choroba wysokościowa dająca się we znaki może utrudnić lub uniemożliwić osiągniecie celu. Jednak przy odpowiednim podejściu, wybraniu dobrej drogi i przygotowaniu, jest to do zrobienia nawet przez kogoś, kto ze wspinaczką górską nie miał wcześniej zbyt wiele wspólnego.

     Na wejście na Kilimanjaro, w zależności od wybranej trasy potrzebujemy od 5 do 8 dni (plus 2 dni przed wejściem na aklimatyzację, na nizinach w okolicy Arushy). Najłagodniejsze warunki pogodowe panują w styczniu i lutym. Trasy są dobierane na podstawie możliwości fizycznych uczestników, dlatego prosimy o rozważną ich ocenę, bo od tego może zależeć ewentualny sukces.

     Jeśli chodzi o możliwości noclegowe to są dwie: namioty lub w wypadku najłatwiejszej trasy domki.

     Ceny trekkingu na Kilimandżaro zależą oczywiście od kilku czynników takich jak: długość trasy czy rodzaj noclegu. Najważniejszym z nich jest jednak ilość uczestników. Tutaj działa zależność, która nie zawsze działa w wypadku safari- im większa grupa tym taniej.

     Na przykład 8 dniowy trekking, jedną z łatwiejszych tras, ale z nocowaniem w namiotach przy grupie 6cio osobowej kosztuje ok 2400$ za osobę.

     W cenie tej zawierają się wszystkie opłaty za wstępy do parków (obszar Kilimandżaro to park narodowy), wynagrodzenie przewodnika, kucharza i tragarzy, wyżywienie i woda oraz 3 noclegi w pensjonacie w Arushy przed trekkingiem (konieczne w celu aklimatyzacji) oraz 1 po wraz z transferami lotniskowymi.

     Cały sprzęt jest organizowany i noszony przez organizatorów oraz tragarzy. Uczestnicy wyprawy muszą zadbać tylko o odpowiednie ubranie, obuwie oraz śpiwór i te rzeczy muszą nieść sami w swoim plecaku.

     Dokładną wycenę będziemy w stanie przedstawić po zapoznaniu się z większą ilością szczegółów z Waszej strony.

     
     WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE


     Zanzibar to wyspa, której chyba nie trzeba reklamować. To tutaj po trudach zdobycia dachu Afryki lub pełni wrażeń po safari na lądzie, będziemy mogli odpocząć.

     Północ wyspy jest spokojniejsza i mniej popularna. Jeśli chcemy uprawiać sporty wodne na pewno dużo lepszą opcją będzie jedna z plaż wschodniego lub zachodniego wybrzeża. Południe zaś, to przede wszystkim największe miasto wyspy wraz z urokliwą starówką - Stone Town, ale i w tych okolicach można znaleźć piękne plaże i wynająć apartament z widokiem na ocean.

     Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego w jaki sposób lubi spędzać wolny czas.

***

     Oto anglojęzyczna strona Amaniego
     
http://milikisafaris.com/
     oraz link do jego strony w serwisie tripadvisor, gdzie można przeczytać opinie ludzi, korzystających z jego usług
     
https://www.tripadvisor.com/...


     Decydując się na usługi oferowanego przez Amaniego, w których realizacji jeśli zechcecie będę Wam pomagał, proszę pamiętać, że nie jestem biurem podróży. Oczywiście Amani, który jest organizatorem wszystkich wypraw, posiada w Tanzanii wymagane licencje przewodnika oraz oficjalnie zarejestrowaną działalność gospodarczą. Ja jednak jestem osobą prywatną, która Wam chętnie pomoże w zorganizowaniu podróży do Tanzanii, ale nie jestem jej organizatorem.

     Na co zatem możecie liczyć z mojej strony? Po uzyskaniu od Was informacji, co do oczekiwań i możliwości (głównie tych finansowych), opracujemy z Amanim wstępny plan Waszej podróży. Następnie przedstawimy go Wam i wspólnie w razie potrzeby skorygujemy. Po jego ostatecznym zatwierdzeniu wpłacacie Amaniemu zaliczkę. Jest to punkt konieczny aby móc zagwarantować konkretne daty safari oraz ewentualne miejsca noclegowe, jak i również zapewnić Amaniego, że w wybranym przez Was terminie nie zostanie bez pracy. Później zostanie już tylko oczekiwanie na wymarzone wakacje.

     Chętnie służymy również wszelkimi poradami dotyczącymi wyjazdu i pomożemy w zakupie ubezpieczenia i lotów. Przelot to jedyna część podróży, którą musicie odbyć sami. Na lotnisku docelowym, niezależnie czy będzie to port lotniczy Kilimandżaro, czy też trochę bardziej odległe od Arushy lotnisko w Nairobi, będzie na Was czekał Amani lub jeden z jego pracowników. Od tej pory będziecie pod stałą opieką naszych dobrych przyjaciół, którzy zadbają o to, abyście byli bezpieczni i szczęśliwi.

   

     Pozdrawiamy, 

     Zespół Takemytrip.pl